Filtry

Marki

Oleje samochodowe

Znaleziono: 18 produktów

Sortuj po:

Najpopularniejsze

35
99
 

1 l

46
99
 

1 l

31
99
 

1 l

20
99
 

1 l

25
99
 

1 l

32
99
 

1 l

76
99
 

4 l

19,25 zł/1 l

49
99
 

1 l

32
99
 

1 l

39
99
 

1 l

63
99
 

1 l

40
99
 

1 l

38
99
 

1 l

36
99
 

1 l

z 1

Najlepsze oleje do samochodu

Oleje mają kilka zadań do wykonania, a tym podstawowym jest smarowanie ruchomych części silnika w szerokim zakresie temperatur. Zbiera on również drobne zanieczyszczenia z jednostki napędowej, chroni przed korozją i nie tylko. Koniecznie należy pamiętać o tym, że wymagają one okresowej wymiany, co jest niezbędne dla utrzymania silnika w dobrym stanie. Z bogatym asortymentem takich produktów możemy się zapoznać w kategorii „Oleje samochodowe” na carrefour.pl.

 

 

Jak często wymieniać olej samochodowy?

Porady dotyczące tej kwestii są różne – czasami wspomina się o takiej konieczności co 10 tys. przejechanych km, w innych przypadkach co 15 tys. a niektórzy mówią nawet o 20. Jeszcze inni sugerują wymianę co rok. Natomiast optymalnym rozwiązaniem jest skorzystanie z sugestii producenta, który w instrukcji do pojazdu lub w innych materiałach zapewne podał, jak często należy wymieniać ten produkt i z jakiego typu rozwiązania korzystać. Unikanie wymiany oleju samochodowego grozi poważną i kosztowną awarią silnika. W wyniku braku wystarczającego smarowania może dojść nawet do stopienia się niektórych części, a nawet połamania zaworu.

Jaki wybrać olej samochodowy?

Wyróżniamy produkty syntetyczne, półsyntetyczne i mineralne. Różnią się one pod względem procesu produkcji. Te ostatnie przeznaczone są do starszych aut, podobnie jak półsyntetyczne, które jednak są bardziej odporne na szybkie starzenie się. Natomiast najwyższą jakością charakteryzują się syntetyczne, które znoszą m.in. duże obciążenia termiczne. I w tym przypadku przy wyborze powinniśmy się sugerować rekomendacjami producenta, który najczęściej podaje dokładnie typ produktu, którego należy używać. Często wręcz wskazuje nawet na oleje samochodowe konkretnego producenta.

Artykuły spożywcze
Drogeria, kosmetyki i zdrowie
Zakupy niecodzienne
Elektronika
Dom i ogród
Wyposażenie domu