Szynki z mięsa

Znaleziono: 1 produkt

Sortuj po:

Najpopularniejsze

8
29
 

0,3 kg

27,63 zł/1 kg

z 1

Najlepsze szynki mięsne

Szynka jest jedną z najpopularniejszych wędlin w Polsce, a tym produktem zachwycają się również mieszkańcy innych krajów i kontynentów. Produkowana jest z mięsa wieprzowego, ale w zależności od sposobu jej przygotowywania, może się różnić kolorem i smakiem. 
To przysmak, który w polskich domach dodawany jest do kanapek, trafia również do sałatek czy do żurku. Z bogatym wyborem takich artykułów można się zapoznać w kategorii Szynki mięsne na carrefour.pl.

 

Jak powstaje szynka?

Szynka mięsna jest produktem, który tradycyjnie uzyskuje się w procesie peklowania. Kiedyś szynkę wędzono w dymie pochodzącym z różnego rodzaju drewna – obecnie stosuje się odpowiednie preparaty. To metoda lepsza – określana jako zdrowsza. Dostępne szynki mięsne mogą się różnić kolorem, smakiem i zapachem. Zależy to od jakości mięsa użytego do produkcji, przypraw i metody przygotowywania. 

Szynki mięsne – wartości odżywcze

Wysokiej jakości szynki mięsne należą do najbardziej wartościowych produktów, jakie trafiają na nasze stoły. Zawierają one cynk, sód, żelazo, magnez, potas czy wapń. Są one źródłem dużej ilości białka, witamin, takich jak D, E, z grupy B, a także tiaminy, kwasu foliowego i niacyny oraz zapewniają dobrze przyswajalne żelazo. 
Przed zakupem danego produkty sprawdźmy, w jakich warunkach powinien być przechowywany. Jest to szczególnie ważne, jeśli zamierzamy szynkę mięsną w opakowaniu zabrać na wycieczkę i potraktować ją jako przekąskę. 

Artykuły spożywcze
Drogeria, kosmetyki i zdrowie
Zakupy niecodzienne
Elektronika
Dom i ogród
Wyposażenie domu