Szynki drobiowe

Znaleziono: 4 produkty

Sortuj po:

Najpopularniejsze

4
50
 

0,08 kg

56,25 zł/1 kg

5
50
 

0,08 kg

68,75 zł/1 kg

6
00
 

0,08 kg

75,00 zł/1 kg

6
00
 

0,08 kg

75,00 zł/1 kg

z 1

Najlepsze szynki drobiowe

Szynka kojarzyć się może głównie z wędliną, która powstaje z mięsa wieprzowego, a tymczasem producenci używają tej nazwy do określenia również wyrobów z drobiu. Szynki drobiowe są często delikatniejsze od tradycyjnego odpowiednika, z tego względu są wybierane m.in. przez osoby, które są na diecie lub z pewnych względów nie mogą jeść wędlin z mięsa wieprzowego. 
Z bogatym asortymentem takich artykułów można się zapoznać w kategorii Szynki drobiowe na carrefour.pl

Szynki drobiowe – z jakiego mięsa?

Mianem szynek przyjęło się określać nie tylko wędliny powstałe z określonej części tuszy wieprzowej – ten termin stał się synonimem gotowych wyrobów wędliniarskich. Jednym z nich są produkty drobiowe. Najczęściej szynka drobiowa jest zrobiona z mięsa kurczaka lub indyka. Może to być filet pieczony czy pierś. 
To produkty delikatne, które mogą się znakomicie sprawdzić jako dodatek do kanapek, ale również trafić do sałatek i różnych potraw. Szynki drobiowe to także składnik pizzy i produkt, który stanowi alternatywę dla artykułów z mięsa wieprzowego czy wołowego. 

Szybki drobiowe – wartości odżywcze

Drób jest jednym z najczęściej spożywanych mięs w Polsce. Poza kurczakiem i indykiem zaliczamy do niego również gęsinę, a także mięso z kaczki czy z gołębia. Wartości odżywcze danej wędliny uzależnione są od produktów, których użyto do jej wykonania. Np. jeśli jest to szynka drobiowa z piersi z kurczaka, to zawiera dużo łatwo przyswajalnego białka, natomiast niewiele tłuszczu. Dostarczy ona także do organizmu witaminę A i C, witaminy z grupy B, a także składniki mineralne, takie jak cynk, magnez, selen i fosfor. Jest to smaczny produkt o szerokim zastosowaniu. 

Artykuły spożywcze
Drogeria, kosmetyki i zdrowie
Zakupy niecodzienne
Elektronika
Dom i ogród
Wyposażenie domu